Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
 Sydvestjysk SygehusTil Region SyddanmarkTil forsiden

Medarbejdere

Ved FAM forskningsenhed

 

Mikkel Brabrand
Forskningsleder, klinisk professor, PhD, overlæge
Tlf. 4073 6373
Mikkel.Brabrand@rsyd.dk
.
 

Mette Rahbek Kristensen
Sygeplejerske
Mette.Rahbek.Kristensen@rsyd.dk
Weblink arbejdsbeskrivelse her

 

image alt text

 

 

Line Emilie Lilholm Laugesen
Forskningskoordinator, cand. scient. san. publ.
Line.Emilie.Lilholm.Laugesen@rsyd.dk
Weblink arbejdsbeskrivelse her

 

 

Troels Martin Range
Seniorforsker
Troels.Martin.Range@rsyd.dk

 

 

.
 
Troels Martin Range, fam forskningsenhed, svs

Stine Hanson
Ph.d. studerende, læge
Stine.Hanson@rsyd.dk

Dokumentlink til projektbeskrivelse

image alt text
 

 

Marianne Fløjstrup 
Ph.d. studerende, reservelæge
Marianne.Flojstrup@rsyd.dk

Dokumentlink til projektbeskrivelse

 

 

.

 

Søren Kabell Nissen
Ph.d. studerende, reservelæge
Soren.Kabell.Nissen@rsyd.dk

Dokumentlink til projektbeskrivelse

.
 
Nadia Jensen
Læge
Nadia.Hejgaard.Jensen@rsyd.dk
.
 

Colin Graham
Adjungeret Professor, IRS-Center Sydvestjylland, Syddansk Universitet
Professor, Chinese University of Hong Kong

.
 

John Kellett
Adjungeret lektor, IRS-Center Sydvestjylland, Syddansk Universitet
Overlæge, Nenagh County Hospital, Irland

.
 

Peter Hallas
Adjungeret lektor, IRS-Center Sydvestjylland, Syddansk Universitet
Afdelingslæge, Juliane Marie Centret, Rigshospitalet

.
 

Christian Hans Nickel
Adjungeret lektor, IRS-Center Sydvestjylland, Syddansk Universitet
Ledende overlæge, Akutmedicinsk Afdeling, Universitetshospitalet i Basel, Schweiz

.

Samarbejde med:

http://www.saferathome.org/
http://www.aemau.cuhk.edu.hk/
 


Siden er sidst opdateret 15-1-2021



Sydvestjysk Sygehus | Finsensgade 35, 6700 Esbjerg | Tlf. 7918 2000 | Tilgængelighedserklæring