Dette er tekstversionen af Kontakt
Klik her for at komme til den grafiske version af Kontakt

Forside - Læs op - Sitemap


Kontakt


Esbjerg
Finsensgade 35, 1
6700 Esbjerg

Telefon.: 7918 2645
Fax: 7918 2655

Send sikker e-mail til Afdeling for Operation og Anæstesiologi via borger.dk.
Se mere om at sende sikker digital post til sygehuset her.

Grindsted
Engparken 1
7200 Grindsted

Telefon: 7918 9545

Send sikker e-mail til Afdeling for Operation og Anæstesiologi via borger.dk.
Se mere om at sende sikker digital post til sygehuset her

 

Brørup
Skolegade 12 A
6650 Brørup

Telefon: 7918 4982

Send sikker e-mail til Veneklinikken via borger.dk.
Se mere om at sende sikker digital post til sygehuset her.


Fagligt ansvar i Esbjerg
Specialeansvalig overlæge Tina Habes
Telefon: 79185593
Mail tina.habes@rsyd.dk

 

Afdelingssygeplejerske  Jette Slinkert
Telefon: 7918 2641
Mail Jette.slinkert@rsyd.dk


Fagligt ansvar i Grindsted
Anæstesiologisk overlæge Andra Pachai
Telefon: 7918 9146
Mail Andra.pachai@rsyd.dk

 

Afdelingssygeplejerske Marion Eriksen
Telefon: 79189540
Mail Marion.Hohrmann.Eriksen@rsyd.dk


Fagligt ansvar i Brørup
Anæstesiologisk overlæge Martin Eggersen
Telefon: 7918 2645
Mail Martin.Eggersen@rsyd.dk

 

Afdelingssygeplejerske  Jette Slinkert
Telefon: 7918 2641
Mail Jette.Slinkert@rsyd.dk

 


Kontakt ved operation
Hvis du skal opereres i Esbjerg og har spørgsmål til narkosepersonalet, kan du kontakte ledelsessekretæren på telefon 7918 2645.

Hvis du skal opereres i Brørup og har spørgsmål til narkosepersonalet, kan du kontakte personalet på telefon 79 60 1243.

Hvis du skal opereres i Grindsted og har spørgsmål til narkosepersonalet, kan du kontakte personalet på telefon 7918 9545.




Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk